Lazer Epilasyon

Günümüzde milyonlarca insan yüzlerindeki ve vücudunun çeşitli bölgelerindeki tüylerden şikayet etmektedir. Özellikle 18- 25 yaşlan arasındaki kadınların %15’inde yoğun tüylenme görülür. Bunun yanında vücudundaki tüylerden şikayet eden erkeklerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Bu güne kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan ağda, tıraşlama, çekme, tüy dökücü krem gibi yöntemler kişiye sadece geçici bir rahatlık verip, kesin çözüm olamamaktadırlar.

Epilasyonda da eski yöntemler artık yerini, daha konforlu, uygulaması daha kolay, sonucu açısından başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlü olan lazer epilasyona bırakmıştır.

IPL lazer ve diğer lazer sistemleri ile istenmeyen tüyler nasıl yok edilir?
IPL ve diğer lazer sistemlerinden çıkan belli dalga boyundaki ışık , kıl köklerinde yer alan ve melanin denilen bir madde tarafından tutulur. Böylece kıl kökünün ısısı artar ve kıl kökü yanarak tahrip olur. Bu kıl kökünden bir daha kıl çıkmaz.
Her IPL veya lazer epilasyon uygulamasında kıl köklerinin yaklaşık %30 ‘u bu şekilde etkilenir. Bu nedenle epilasyon tedavisi birkaç seans sürer.

Hangi bölgeler epilasyon tedavisi için uygundur?
Vücudumuzun her bölgesindeki istenmeyen tüyler IPL tedavisi ile yok edilebilir.

Kaç seans uygulama gerekir?
IPL lazer uygulamalarının sayısı 3 ile 8 arasında değişir. Genellikle 5-6 seans yeterli olur.
Seans aralıkları kaç gündür?
IPL lazer uygulamaları genellikle 4-6 hafta aralıklarla yapılır.
Her bir uygulamanın süresi ne kadardır?
Uygulama süresi tedavi edilecek alanın genişliğine bağlıdır. Örneğin tüm yüz 10 dk sürerken alt bacaklar 1 saat alabilir.
IPL lazer epilasyon uygulaması güvenli midir?
IPL lazer sisteminden çıkan ışığın vücuda hiçbir zararı yoktur. Sadece koruyucu gözlük takılması yeterlidir.
IPL uygulaması sırasında ağrı hissedilir mi?
Uygulama esnasında çok hafif bir acı ve yanma hissi olabilir. Bu acının şiddeti cilde paket lastiklerinin çarpması kadardır.
IPL lazer tedavisinin sonuçları kalıcı mıdır?
IPL sistemleri ile yapılan tüylerin yok edilmesi uygulamasının sonuçları %80-90 oranında kalıcıdır. %10-20 hastada tedavi bittikten bir süre sonra tekrar seyrek olarak tüyler çıkabilir. Bu yeni çıkan tüylere de 1-2 seans uygulama gerekebilir.
Ayrıca hormon bozukluğu tedavisi için verilen ilaçların düzenli kullanılmaması da tedavi sonrası yeni tüylerin çıkmasına yol açabilir.

1 Kadın ortalama 60 yıl boyunca ağdaya ihtiyaç duyar . Yaklaşık 600 kez ağda yaptırır , bunun için 1.200 saat zaman harcar . En iyi hitimalle bu işlemler için36.00 TL harcar. LAzer epilasyon aslında ne kadar ekonomik bir işlem olduğunun farkındamısınız ? Yağmur Güzellik ve Estetik salonu bunun için hizmetinizde .

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nate Thompson Authentic Jersey